[HÍR] Blended Learning for All Erasmus+ projekt – Portugália
1. nap – Sintra, Cascais, Cabo de Roca
Iskolánk tanárai a Blended Learning for All Erasmus+ projektben vesznek részt Portugáliában, a legnagyobb portugál magánegyetem képzési partnereként.
A szakmai munka mellett a kulturális és természeti látnivalók megtekintésére is jutott idő.
Sintra és Cascais városát csodáltuk meg. Beleszippantottunk a világörökség részeként számontartott Sintra különleges mikroklímájába. A kontinens legnyugatibb pontjáról, a Cabo de Roca-ról pedig az óceán lenyűgöző erejét csodálhattuk meg.
2. nap – Indul a munka
A Blended Learning for All pályázat a lisszaboni Lusofónia Egyetem szervezésében kezdte el munkáját.
A spanyol, portugál és magyar csapat jelenléti módon, a török team, a sajnálatos törökországi események következtében csak online tudott részt venni a gyakorlatokon.
3. nap – Ismerkedés applikációkkal
Szerdai alkalmunk során különféle applikációkkal és honlapokkal ismerkedtünk meg, amelyek színesíthetik tanóráinkat. Az applikációk illetve honlapok funkciójuk alapján szekciókra voltak szedve. Kérdőívezésre/tesztelésre használhatóak például: pollev.com, www.slido.com, ahaslides.com, ezek közül quizalize.com és gimkit.com játékosabb formában hozza közelebb hozzánk az ismeretanyagot. Kommunikációt elősegítő alkalmazások a discord.com illetve a info.flip.com volt. Összetett megoldásokat nyújthatnak óra tervezéshez a következő alkalmazások: screenrec.com, explaineverything.com, edpuzzle.com, animoto.com. Szervezeti fejlesztésre a következő oldalak alkalmasak a classdojo.com és moodle.com. Az aktív együttműködést segítheti el a miro.com és a padlet.com
Az előadást az is színesítette, hogy játékosan kahoot formájában ismerkedtünk meg Lisszabon nevezetességeivel, a gimkit.com-on egy hógolyó csatában mérhettük fel tudásunkat és a végén Zsófi egy VR szemüvegen keresztül Márti segítségével merült el a kémia bugyraiban.
Egy közös ebéd után, a Bordalo Pinheiro Múzeumban ismerkedhettünk meg a portugál csempeművészet titkaival.
4. nap – Összefoglaló a Blended Learning módszerrel kapcsolatban
A Blended Learning for All Erasmus+ pályázatunk tartalmas választ adott a fogalom értelmezésére, valamint a digitális applikációk és a módszertani sokszínűség iskolai alkalmazására.
Örömmel látjuk, hogy intézményünk gyakorlata már eredményesen alkalmazza a fenti elveket. Célunk, hogy minden tanárunk és diákunk megtalálja a Blended Learning módszertan eredményes használatát.
A program végén minden résztvevő kolléga büszkén vehette át tanúsítványát, hazaérkezve pedig elkezdődik az iskolai gyakorlat elmélyítése az elkövetkező 2 évben.
Az utazásról készült további képek megtekinthetőek az iskola Facebook oldalán.