[PALYAZAT] Tanulástechnika fejlesztése a digitális oktatási környezetben

A program rövid leírása:
A tanulásmódszertan eddig gyakorlata alapján 7 nagy témát jelöltünk meg (1. Figyelem, Fegyelem, önfegyelem: terjedelme, tartóssága, megoszlása, szándékossága, 2. Kommunikációs képességek: beszédművelés, beszédfejlesztés, szókincs, szövegalkotás szóban, drámajátékok, 3. Szövegértés: szövegértési gyakorlatok, 4. Memória fejlettsége: rövid és hosszú távú memória fejlesztése, memoriterek tanulása, ismétlések, 5. Logikai képességek: logikai gondolkodás fejlesztése, probléma felismerés és megoldás, ezek technikái, kreatív látásmód, ötletelések, a képzelet fejlesztése, gondolkodási szokások, logikai játékok, feladatok, 6. Önismeret, 7. Önálló tanulás, tanulási motiváció fejlesztése) Mindezt projekt-alapú, csoportmunkára és páros munkára fókuszáló, a digitális applikációk és felületek folyamatos használatával valósítjuk meg. Az egyes órákat egyénileg és párban vezeti le a pályázat két megvalósítója.
A pályázat megvalósítása során a diákok tanulási stílusát is felmérjük kérdőívek és az azokat feldolgozó program segítségével és így lehetőséget adunk a diákoknak, hogy önálló tanulásukat hatékonyan végezhessék el, valamint tanáraiknak, hogy személyre szabott feladattípusokat készíthessenek számukra.
A pályázatban Icha Mária, Kiss Károly vezetésével a 7. majd, 8.a osztály tagjai vettek részt, a média munkáért Grúz Kristóf felelt.
A pályázat eredményei
A program eredményeit megosztjuk minden érdeklődő kollégával, ha kérik, átadjuk a kérdőíveket, a kipróbált digitális programok elérhetőségét.
A kész eredményeket iskolán belül a közösen fejlesztett plakátok és tájékoztatók mellett a Pedagógiai Lapokban és a MATEHETSZ folyóiratában megjelent cikk, Facebook hirdetés, valamint a londoni Bett Shown történő iskolai munka bemutató részeként is megjelentetjük nemzetközi szinten.
A pályázat megvalósításában a Nemzeti Tehetség Pont és a Miniszterelnökség támogatása döntő szerepet játszott.
Köszönjük a lehetőséget a pályázat sikeres lebonyolításával kapcsolatban együttműködő partnerünknek, az erdélyi József Attila Általános Iskolának Csíkszeredán és a pályázatot lebonyolító és támogató intézményeknek.
Bármely, a programmal kapcsolatos kérésre örömmel állunk rendelkezésre:
Kiss Károly, programfelelős kiss.karoly@europa2000.hu