[INFO] Tantermen kívüli digitális oktatásra vonatkozó szabályok a 9-12. évfolyam részére
A mai naptól az Emberi Erőforrás Minisztere 14/2020.(XI.10.) EMMI határozata értelmében 9. évfolyamtól áttértünk digitális munkarendre.
Az alábbiakban tájékoztatom Önöket a Házirend digitális tanrendi oktatásra vonatkozó szabályairól, és a nevelőtestület által hozott egyéb szabályokról. Ezek a szabályok a tavaszi időszak tapasztalatai alapján a még hatékonyabb közös munkát szolgálják.
- A tanórák a Teams naptárban találhatók, melyek segítségével tud a tanuló az órához csatlakozni. Az órához való online csatalakozással a diák a virtulási osztályterembe lép be, és ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mintha az iskolában lenne. Aki az órát zavarja azt a házirend szabályai alapján szankcionálják a kollégák.
- Az iskolai, tanórai kommunikáció, kapcsolattartás kizárólagos platformja a Teams
- Online órán a részvétel feltétele a kamera bekapcsolása. A Teams program lehetőséget biztosít a háttér elhomályosítására.
- Hiányzásokat ugyanúgy kezeljük, mint a tantermi oktatásnál.
- Kérjük, hogy biztosítsák a tanuláshoz szükséges technikai feltételeket, eszközöket.
- Az órai munkát a kollégák érdemjeggyel értékelhetik.
- A személyiségi jogok védelme érdekében a tanár kivételével senki sem rögzítheti az órát.
- Az iskolai, tanórai kommunikáció, kapcsolattartás kizárólagos platformja a Teams, minden üzenetet, feladatot, osztályanyagot a TEAMS és ONENOTE felületein keresztül osztunk meg és ott is várjuk vissza.
- A tanárokat ezen kívül az európás (@europa2000.hu) e-mail címükön lehet elérni.
- Ezért is javasoljuk, hogy mindenki , aki még nem tette meg, töltse le a gépére a teljes office csomagot, köztük a teams, onenote alkalmazásokat is.
- Minden diákunk kapcsolja be a TEAMS értesítési lehetőségét, hogy ne maradjon le semmiről. Ugyanakkor kérjük a diákokat, hogy senki se használja a TEAMS csatornát felesleges beszélgetésre, erre használjanak iskolán kívüli social media felületeket. A visszajelzések érdekében a tanárok fontos posztjait egy like gombbal nyugtázzák a diákok.
- A letöltött alkalmazás esetén ne felejtsenek el a diákok a szinkronizálásra kattintani, hogy a tanárhoz, társaihoz is eljusson az elkészített munka.
- A feladatokat a tanárok alapvetően az Assigment/Feladatok alkalmazással adják ki. Itt rögzítik a határidőt, a feladat értékelésének módját, segédanyagokat osztanak meg, ha kell és leírják, hogy mit várnak el a diákoktól. Javasoljuk, hogy minden Assigment határidejét a saját naptárba vegyék fel a diákok úgy, hogy egy nappal előbbre állítsanak be értesítést a beküldési határidőről. Az Assigment feladatok jegyet érnek, a késve beküldés és nem beküldött anyagok elégtelenhez vagy pontvesztéshez vezetnek.
- Az Assigment feladatok akkor tekinthetőek elvégzettnek, ha a diák a TURN IN/BEKÜLDÉS gombbal elküldi a tanárnak. Addig csak megtekintett státuszban van, értékelése elégtelen. A többi csatornán küldött feladat (messenger, e-mail stb…) nem értékelhető, csak a TEAMS/Onenote és Assigment.
- Ha a tanár az Assigment helyett a LAP KIOSZTÁSA funkciót választja és adott időn belül kell elvégezni a feladatot, az is értékelendő teljesítményt jelent, amit a tanár a LAP ZÁRÁSA funkcióval tud lezárni és utána értékelni. Ez lehet órai munka, röpdolgozat, kisebb csoportos, páros, egyéni tevékenység stb…
- Minden órán kötelező a megfelelő öltözet, a fiúk sem vehetnek részt meztelen felsőtesttel, vagy oda nem illő ruhában az online oktatáson.
- Ha a szülők szeretnének részt venni az órán, akkor a tanár előzetes engedélyével ez lehetséges, de az oktatást, fegyelmezést bízzák a tanárra (órán kívül segíthetnek).
- Kérjük a szülőket, hogy a dolgozatoknál, számonkérésnél hagyják a gyermeküket önállóan dolgozni.
- Hiányzásokat ugyanúgy kezeljük, mint a tantermi oktatásnál. Ha a diák nem vesz részt az órán, az hiányzásnak számít, és a hiányzást igazolni kell a házirend megszokott szabályai szerint. (előzetes kikérővel, utólagos szülői igazolással (évi 10 alkalom), illetve orvosi igazolással). Ha előre tudják, hogy nem tud részt venni az órán, akkor az osztályfőnöknek és a szaktanárnak is szíveskedjenek jelezni.
- Kérjük, hogy biztosítsák a tanuláshoz szükséges technikai feltételeket, eszközöket. (laptop, vagy asztali számítógép, kamera, mikrofon, internet. Ha bármilyen technikai probléma adódik (pl.: karbantartás a szolgáltatónál, nincs internet, elromlott eszköz stb.) azt előre jelezzék. Ebben az esetben kérjük gondoskodjanak a mihamarabbi javításról.
- A digitális oktatás során is készülhet projektfeladat, csoportos, páros, egyéni munka. Lehet témazárót, röpdolgozatot íratni és feleltetni is. Különösen a végzős diákoknak javasoljuk az érettségi felkészülés jegyében a gyakorló feladatsorok, tételek kidolgozását. Emellett pedig a kidolgozott tételek felmondása, videós rögzítése egy igazi felkészítési segítség lesz a szóbeli előtt, ha a felmondás során meg is beszélik a tételeket tanáraikkal.
- Az órán bekapcsolt kamerával kell részt venni és a tanári utasításnak, kérésnek eleget kell tenni.
- A személyiségi jogok védelme érdekében a tanár kivételével senki sem rögzítheti az órát, képernyőképet se készíthet és pláne nem oszthatja meg más felületeken. Amennyiben ezt a szabályt megszegi valaki, az azonnali fegyelmi eljárást von maga után.
- A heti két osztályfőnöki óra megmarad, hogy a tanórákon kívül is segítsük a diákok, osztályfőnök közti kapcsolattartást, és a nehéz helyzet átvészelését.