[HÍR] A nemzetközi vállalkozás tagozatról
Diákjaink 9-10. évfolyamon gyakorlatilag egy alapozó képzésen vesznek részt, mely során az alapvető gazdasági fogalmakat, folyamatokat ismerik meg. Természetesen ez a két év nemcsak a száraznak tűnő elméleti órákat tartalmazza, hanem igyekszünk minél több esettanulmányt végig beszélni. 10 évfolyamon többek között családokat alapítunk, így nézzük meg milyen nehéz is hónapról hónapra beosztani a fizetést, milyen nem várt események következhetnek be egy család életében, miért érdemes megtakarítani, mibe fektessük be a pénzünket.
Az utolsó két évfolyamon megtanulunk üzleti tervet írni. A diákok az elképzeléseik alapján cégeket „alapítanak”. Lépésről lépésre végig vesszük mire van szükségük az induláshoz, honnan tudnak pénzt szerezni, mennyit költsenek a marketingre, milyen csatornákon reklámozzanak, logót terveznek, névjegykártyát készítenek, üzletet rendeznek be. És végül megírjuk az üzleti tervet. Tény és való, hogy 18-19 éves diákoktól nem a professzionális üzleti tervet várjuk el. A cél az, hogy tudják hogyan épül fel, a stratégiájukat hogyan tudják megfogalmazni, és végül azt a bizonyos pénzügyi tervet is elkészíteni, amely irányt mutat, és meggyőzi a leendő befektetőket.
Iskolánkban 4 évvel ezelőtt indult el a nemzetközi vállalkozás tagozat, így most, hogy az első tagozatos csoportunk leérettségizett, bemutatnám mivel is foglalkozunk.
Nemcsak gazdasági óráik vannak a diákjainknak, hanem személyiségfejlesztés, vezetési és prezentációs technikák tanórák is. Egy jó cégvezetőnek nagyon sok mindent el kell sajátítania ahhoz, hogy megfelelően kommunikáljon beosztottjaival, a partnerekkel, meg kell tanulnia azt is többek között, hogy hogyan kell előadni és meggyőzni. Ezek az órák tökéletesek ebből a szempontból is.
Folyamatosan újítjuk a tagozat építőelemeit, a gyerekek és a kor igényeihez igazodunk.
Írta: Ujlaki-Fekete Szilvia